Jak zrobić stronę w Wix w 30 minut?

5 min. czytania

Potrzebujesz BARDZO szybko zrobić stronę www? Musisz pilnie stworzyć wizytówkę dla Twojej firmy w internecie?

Możesz zrobić stronę internetową w 30 minut!

Trudno w to uwierzyć, ale przetestowałam na sobie. W pół godziny zrobisz stronę i umieścisz na niej kluczowe informacje o swojej firmie i swojej ofercie. Takie możliwości daje kreator Wix. Jak zrobić stronę w Wix? Stronę wizytówkę możesz zrobić od ręki. To największy na świecie kreator do prostego, wręcz intuicyjnego robienia stron internetowych.

Oczywiście nie zbudujesz w 30 minut mega-strony. Na to potrzeba znacznie więcej czasu. I tu już warto się zastanowić czy wybrać Wix czy WordPress. Ale z prostą wizytówką sobie poradzisz.

Sprawdź poniżej 9 kroków, jak szybko zrobić stronę w Wix:

1. Jak zrobić stronę w Wix? Najpierw zarejestruj się w Wix.

Zaloguj się na stronie kreatora Wix i stwórz swoje konto. Najpierw podaj swój e-mail i zdefiniuj swoje hasło, żeby się zarejestrować. Na początek wybierz konto darmowe w Wix. Kliknij opcję „Stwórz nową stronę” i wybierz taką kategorię, która najlepiej pasuje do Twojej firmy. Nie martw się tym za bardzo, bo i tak będziesz mogła to potem zmienić.

Na kolejnym ekranie w Wix wybierz opcję „Stwórz swoją stronę za pomocą Edytora”.

jak zrobić stronę w wix logowanie do wix obrazek

2. Wybierz szablon strony internetowej

Następnie wybierz szablon, w którym zrobisz swoją stronę internetową. Wix ma bibliotekę ponad 500 szablonów, z których możesz skorzystać przy tworzeniu Twojej strony www. Szablony w Wix są podzielone tematycznie – to Ci pomoże znaleźć szablon właściwy dla Twojej strony firmowej. Każdy szablon możesz obejrzeć, zanim się zdecydujesz. Żeby zobaczyć szablon – kliknij na niego i wybierz Pokaż.

jak zrobić stronę w wix wybór szablonu obrazek

Zastanów się nad tym chwilę, żeby wybrać taki szablon, który będzie jak najbardziej podobny do tego, jak chcesz, żeby wyglądała Twoja strona firmowa.

3. Wejdź do edytora strony internetowej w Wix

Gdy już wybierzesz szablon dla swojej strony www – kliknij „Edytuj”. Poczekaj chwilę i zaraz otworzy Ci się okno, w którym będziesz mogła zrobić swoją stronę internetową. Każdy element na stronie www będziesz mogła łatwo edytować, ponieważ Wix działa na zasadzie „przeciągnij i upuść”.

4. Wpisz teksty i wstaw zdjęcia na stronę www

Możesz teraz bezpośrednio kliknąć na każdy element na stronie www, żeby go zmienić.

Teraz jest czas, żeby wpisać teksty oraz wstawić zdjęcia. Możesz użyć bezpłatnych zdjęć z biblioteki Wix.

Dodaj przyciski, które zachęcają internautów do akcji.  Na przykład do zapisania się na newsletter czy przejścia w wybrane miejsce w Twojej witrynie firmowej.

jak zrobić stronę w wix edycja strony obrazek

5. Podepnij linki do swoich social mediów

Wybierz, gdzie mają się pokazywać przyciski prowadzące do Twoich social mediów, na przykład Facebooka, Instagrama czy Twittera. Potem podepnij odpowiednie linki prowadzące do Twoich profilów w  social mediach.

6. Wybierz i wklej elementy, których jeszcze brakuje na stronie

Gdyby w szablonie do robienia strony, z którego skorzystałaś, czegoś Ci brakowało – możesz dodać do swojej strony internetowej kolejny element korzystając z przycisku ze znakiem „+” w menu po lewej stronie edytora.

Stamtąd wybierz element, który chcesz dodać: tekst, zdjęcie, formularz kontaktowy, galerię zdjęć, przycisk albo jakikolwiek inny element dostępny w Wix.

7. Sprawdź wszystko na stronie bardzo dokładnie

W edytorze Wix – na górze po prawej stronie możesz kliknąć „Podgląd” i zobaczyć, jak Twoja strona będzie wyglądała w rzeczywistości.

Wejdź teraz na podgląd Twojej strony internetowej, którą właśnie zrobiłaś i wszystko dokładnie sprawdź. A najlepiej to jeszcze poproś kogoś, żeby ją obejrzał.

8. Kup i podepnij domenę

Domena to nazwa, pod jaką będzie się wyświetlała Twoja strona firmowa. Na przykład ta strona, na której teraz jesteś, ma domenę kasiagreszta.pl. Przeczytaj więcej o domenie i hostingu w tym artykule na mojej stronie z ofertą dla coachów.

Domenę możesz dostać na rok od Wix w ramach płatnego pakietu premium, ale niestety Wix nie obsługuje domen z końcówką .pl. Będziesz więc musiała kupić ją gdzieś sama. Jest mnóstwo serwisów sprzedających domeny, więc na pewno znajdziesz. Ja korzystam najczęściej z hostingu KIWI w LH (możesz wykorzystać kod rabatowy, który da Ci w LH 20% zniżki na hosting: LH-20-160094 -> to kod partnerski – Ty zyskujesz i ja zyskuję :).

9. Opublikuj swoją stronę internetową

Jak będziesz gotowa – to opublikuj swoją nową stronę www. Masz na to specjalny duży przycisk z napisem Publikuj na górze po prawej stronie. Jesli coś jest nie tak – nie martw się, zawsze możesz odpublikować swoją stronę firmową, usunąć ją tymczasowo z internetu.


Boisz się, że nie dasz rady? Skorzystaj z mojego kursu Wix, który nagrałam specjalnie dla początkujących przedsiębiorczyń. Po kursie zrobisz spokojnie swoją stronę internetową w Wix. W kursie Wix krok po kroku tłumaczę i pokazuję, jak zrobić stronę www.

A jeśli nadal masz wątpliwości lub obawy – napisz do mnie. Na pewno odpiszę 😃 Decydując się na robienie strony weź pod uwagę, że w pół godziny możesz zrobić stronę z podstawowymi informacjami. Jeśli jednak chcesz mieć mega-stronę, to rozważ WordPress, bo w dłuższej perspektywie oferuje więcej możliwości i jest tańszy. I tu masz również 2 opcje:

Co teraz warto zrobić?

  • Obejrzyj i zaznacz sobie strony, które Ci się podobają
  • Naszkicuj lub przynajmniej zapisz, co chcesz mieć na stronie.
  • Zacznij pisać teksty na stronę. Teksty to zawsze największe wyzwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *